Zo sveta kynológie vám prinášame ďalší zaujímavý článok o známom a rozšírenom poľovníckom plemene, ktorým je alpský jazvečíkovitý durič (alpenländische dachsbracke).
Zo sveta kynológie vám prinášame ďalší zaujímavý článok o známom a rozšírenom poľovníckom plemene, ktorým je alpský jazvečíkovitý durič (alpenländische dachsbracke).
Návod pre nastrelenie termovízie HIKMICRO STELLAR.
Krásny huňatý chvost, šikmé oči a kradmý úsmev – to je líška. Lov líšok v zimnom období, hlavne na snehu, právom patrí medzi najkrajšie lovy. Január a február je obdobím párenia, kedy sú líšky aktívnejšie aj počas dňa a možno ich vábiť aj ich typickými zvukmi, ktoré vydávajú pri hľadaní partnera.
Jazvečí tuk preslávili osobitne vynikajúce účinky pri liečení reumy. Okrem toho sa požíva aj na suchú pokožku, zápaly a pod. Tuk z jazveca má aj vynikajúce impregnačné vlastnosti a používa sa na ošetrovanie kože alebo aj nožov.
Nová rada Signature je vysokokvalitná zbraň, ktorá posúva bezpečnosť manipulácie so zbraňou pred streľbou a po výstrele na novú, vyššiu úroveň. Výrobca ju radí nad modelovú radu TITAN.
Maďarský stavač, alebo tiež maďarská vyžla sa radí medzi jedno z najkrajších poľovníckych plemien. Je to veľmi ušľachtilé a výkonné plemeno, ktoré sa svojím vzrastom radí medzi elegantného psa.
Žije v blízkosti lesov, lúk a polí. V letnom období preferuje skôr lesy, ale v zime sa spolu s havranmi zdržiava prevažne na poliach.
Paul Austin sa pozrel na nový geniálny binokulár pre poľovníkov - Raptor RQ50L - ktorý prepína medzi digitálnym denným/nočným videním a termovíziou stlačením tlačidla.
V sobotu 9.9.2023 od 13:00 hod. sa na Vás ako hlavný reklamný partner tešíme na Dni sv. Huberta v Pliešovciach.
Jelenia zver patrí medzi pôvodné druhy na území Slovenska s výskytom dvoch poddruhov, ktorými je jeleň obyčajný stredoeurópsky (Cervus elaphus hippelaphus) a jeleň obyčajný karpatský (Cervus elaphus montanus). Jeleň obyčajný stredoeurópsky je charakteristický menším telesným vzrastom. Dĺžka tela dospelého jeleňa sa pohybuje v rozmedzí od 2000 mm do 2200 mm, pre parohy tohto poddruhu je charakteristická vysoká členitosť.
Výmena a vývin tejto ozdoby je náročným fyziologickým procesom, ktorý súvisí s hormonálnou činnosťou pohlavných orgánov samcov. V období ruje slúži parožie nie len ako zbraň pri častých súbojoch medzi jedincami, ale aj ako okrasa samcov v očiach ich partneriek.