MAJORÁNKA
Majoránka sa už v staroveku používala v celom Stredomorí. Dnes si ju môžete vypestovať aj doma. Sušená a rozdrvená sa dáva do všetkých druhov mäsa, hlavne mletých, klobás, gulášov a polievok.
MÄTA PRIEPORNÁ
Vyskytuje sa v niekoľkých odrodách. Listy mäty sa sušia a rozdrvené sa uchovávajú v dobre uzatvorených pohároch/ fľašiach v tmavom prostredí. Pridáva sa v miernom množstve do divinových marinád pre pikantnejšiu chuť.
MUŠKÁTOVÝ ORIEŠOK
Ten sa dovážal ako veľmi drahé korenie do Európy už v stredoveku z Indie. Dáva sa predovšetkým do pokrmov z diviny a mletých miest, vyžadujúcich pikantnú chuť. Taktiež je prísadou aj do sladkých pokrmov. Okrem orieškov sa predáva aj muškátový kvet, ktorý má prakticky rovnaké použitie.
ROZMARÍN
Ako korenie sa používajú sušené a rozomleté listy. Má horkastú príchuť a typickú vôňu. Zlepšuje chuť hlavne mäsa raticovej zveri. Do jedál sa ho vždy pridáva len malé množstvo.
BORIEVKA OBYČAJNÁ
Rastie v celej Európe ako ihličnatá kosodrevina vo voľnej prírode a patrí medzi chránené dreviny. Kvitne v apríli až máji a plody sa zbierajú až druhým rokom. Sú to tmavomodré, horkosladké bobule, koreninovej chuti. Pri príprave divinových jedál ja neozaj nevyhnutná.
RASCA
Rastie voľne na lúkach, ale taktiež je pestovaná ako šľachtená rastlina. Jej zrnká majú výraznú chuť a vôňu, preto sa používa pri príprave všetkých druhov diviny. Varí sa z nej aj polievka. Rasca sa veľmi nemá rada s aromatickým korením.